numer rachunku bankowego: 82 1090 1708 0000 0001 4242 1851

Papugarnia Śnieżka Karpacz

Brzezie Karkonoskie 25I, 58-535 Miłków
poniedziałek - niedziela 10:00 - 18:00
 501971114

   kontakt@papugarniasniezka.pl

Muszu to nasza najmłodsza i najbardziej stonowana ara. Choć czasami lubi psocić i łapać za okulary.

 

Od pierwszych chwil wykazywał zdolności dźwiękonaśladowcze i jako jedyna z ar potrafi gwizdać, choć bardziej brzmi to jak wybuchający czajnik. :D Co jakiś czas można usłyszeć jego upominające do patrzenia pod nogi "UWAGA!".

 

Muszek jest największym czyściochem, nie przegapi żadnej okazji do kąpieli. Najbardziej lubi brać prysznic z kokosa w swoim basenie. Zostaliście kiedyś żywym ręcznikiem dla papugi? Odwiedziny w naszej papugarni będą do tego świetną okazją!

 

Ara harlequin jest hybrydą ary zwyczajnej i ary zielonoskrzydłej.

To zdecydowanie najbardziej urocza z naszych papug! W jego życiu są dwie miłości - ulubiona opiekunka i Księżniczka. Ale nie przeszkadza mu to w podrywaniu pań, które odwiedzają papugarnie. Skacze po ich ramionach, głęboko zaglądając w oczy i wydając charakterystyczna "hmm". Czasami pociągnie za ubranie, żeby zwrócić na siebie większą uwagę. Nie lubi, gdy przeszkadza mu się w amorach, podstawione przez inne osoby ręce będą dziobnięte... Ale proszę się nie martwić! Morcio skacze z kwiatka na kwiatek. :D

 

Jest wielką gadułą i przy odrobinie szczęścia można nawet usłyszeć, jak krzyczy na swoich psocących przyjaciół "nie wolno!".

 

Moris jest bardzo zdolny, a z orzeszkami uczy się nowych sztuczek priorytetowo! A Wy już widzieliście jego piruety na żerdzi i "zdechła papuga"? :)

Wbrew nazwie nie jest taka zwyczajna! ;D I chyba każdy, kto ją poznał, przyzna nam rację...

Imię takie ma nie bez powodu, to prawdziwa księżniczka kaprysów. Ma też bardziej szalone oblicze - to ogromna wariatka, która uwielbia zabawę ze swoimi opiekunami. Ale i ona potrzebuje pieszczot od swoich przyjaciół i opiekunów, wtedy pokazuje swoją słodką stronę.

Jeśli jeszcze nie widzieliście, jak papuga daje buziaki, to musicie koniecznie zobaczyć, jaką miłością i zaufaniem Księżniczka darzy naszą obsługę. :)

 

A może w ciepłe dni udało Wam się spotkać Franie na spacerze? Może obdarowała Was powitalnym "halo"? :D

 

To prawdziwa wielbicielka odrywania guzików i ściągania gumek z włosów. Pamiętajcie jednak, żeby się z nią nie siłować, nie próbować jej tego samodzielnie zabrać i od razu poinformować obsługę.

ara żółtoskrzydła - Moris
ara harlequin - Muszu
ary

Nasze ary na pewno zapadają w pamięć każdemu z gości, ponieważ witają już od progu! :) Wiedzą doskonale, że nowe osoby mają ich wszystkie ulubione smakołyki w miseczkach.

 

Największym przysmakiem ar są orzechy, jednak mają one limitowaną dzienną ilość, która jest kontrolowana przez obsługę. Dostają je często bez powodu, ale i w formie nagrody albo zajęcia czasu w przypadku orzechów w twardej skorupce.

 

Płeć u ar można poznać tylko dzięki badaniom DNA.

 

Ary przy odpowiednich warunkach, diecie i opiece weterynaryjnej dożyć mogą nawet 80 lat!

 

Ze względu na wagę, silny dziób i mocne pazurki unikamy kontaktu mniejszych dzieci z arami. Czasami wystarczy, że dziecko pod ciężarem opuści rękę, a papuga straci równowagę, będzie próbowała się ustabilizować dziobem (jako trzecią nogą), czego i dziecko i opiekunowie mogą się wystraszyć. Dbajmy wspólnie o bezpieczeństwo papug i odwiedzających.

 

Przy mniejszej ilości odwiedzających zdarzy się, że ara wskoczy na większe dzieci z karmniczkami, ale nad wszystkim zawsze czuwa obsługa i nie ma powodów do obaw.

ara zwyczajna - Księżniczka/Frania