kontakt@papugarniasniezka.pl

 501971114
poniedziałek - piątek 11:00 - 17:00
sobota - niedziela 10:00 - 18:00
Brzezie Karkonoskie 25I, 58-535 Miłków

Papugarnia Śnieżka Karpacz

numer rachunku bankowego: 82 1090 1708 0000 0001 4242 1851

Zanim nas odwiedzisz...

Należy mieć na uwadze, że papugi latają wolno, nie są zamknięte w klatkach i będą siadały wszędzie. Najważniejszym jest, aby z tą myślą oswoić swoje dzieci, które często reagują strachem na tak nietypowe zjawisko. Prosimy pamiętać, że dzieci w papugarni muszą chodzić na własnych nóżkach. Noszenie dzieci na rękach może spowodować lądowanie dużej papugi na głowie malucha, jako wysokiego punktu. Dzieci nieporuszające się na własnych nogach można nosić w nosidełkach, wjazd z wózkiem dziecięcym na halę lotów jest zabroniony.

Prosimy pamiętać o zasadzie "MAŁE DZIECI KARMIĄ MAŁE PAPUGI"!

 

Żeby Państwa wizyta wiązała się z bezpieczeństwem zarówno papug, jak i odwiedzających, należy się odpowiednio ubrać. Oznacza to brak biżuterii i ozdób we włosach. Przed wejściem do hali lotów, wszystkie rzeczy można pozostawić w szafce zamykanej na klucz, w tym również plecaki, saszetki, worki i torebki. Bluzka powinna być gładka, bez dodatków typu guziki, cekiny, koraliki, najlepiej z długim rękawem, ponieważ papugi mają ostre pazurki. Jeżeli się zdecydujemy na bluzę, prosimy o wyjęcie lub schowanie do środka bluzy sznurków z kaptura. Obuwie powinno być na płaskiej podeszwie.

 

Przed wejściem można zakupić karmę dla większej zachęty papug do interakcji. Bardziej strachliwym proponujemy wejście bez niej, ale proszę się liczyć  z tym, że nie oznacza to, że papuga nie przyleci. Nasze papugi są bardzo komunikatywne i za wszelką cenę próbują pokazać odwiedzającym, że nie ma się czego bać.

 

Pierwszą, dość naturalną, ale niewłaściwą reakcją odwiedzających po lądowaniu papugi jest chęć jej dotknięcia. Wystawiamy palce, a nawet całe dłonie. Jest to bardzo zły ruch, który najczęściej kończy się dziobnięciem, a w następstwie strachem dalszej interakcji z papugami. Papugi to tylko zwierzęta, nie ufają obcym, gdyż nie znają ich intencji. Często mogą to odebrać jako chęć zabrania jedzenia, gdy podczas karmienia próbujemy głaskać papugę. Poza tym nieumiejętne głaskanie niszczy ich piękne pióra, a dotykanie w niewłaściwych miejscach może być dla papugi nieprzyjemne i niekomfortowe. 

 

Odwiedzając papugi w papugarni, wchodzą Państwo do ich domu i są gośćmi. Tu toczy się ich codzienne życie, a więc mają czas na zabawę z odwiedzającymi, ale również na sen, odpoczynek, kontakt ze swoimi opiekunami oraz zabawę z innymi papugami. To papugi decydują kiedy chcą zejść na rękę, dlatego prosimy o uszanowanie ich chęci lub niechęci do kontaktu, i nie próbowanie brania papug na siłę. Przez chwilę papuga będzie cierpliwa, później delikatnie ostrzeże nas dziobem, a może nawet krzyknie, a gdy to nie poskutkuje, zostaniemy dziobnięci.

 

Często spotykamy się ze stwierdzeniem, że papugi są głodne i rzucają się na odwiedzających. Nie jest to prawdą.  Mają one stały dostęp do wystarczającej ilości pokarmu. W naturze papuga większą część swojego życia poświęca na poszukiwaniu i zdobywaniu pokarmu.  Ma to swoje odzwierciedlenie w papugarni. Papugi przeskakują z człowieka na człowieka w poszukiwaniu najlepszych smakołyków. One wiedzą, że ci, którzy dopiero weszli, mają to co według nich najlepsze. Dlatego proszę się nie bać, nie jest to przejaw agresji, im chodzi tylko o jedzenie. ;)

 

Papugi mają swój rytm dnia, który zachowują również w papugarni. Zapoznanie się z nim jest bardzo ważne przed odwiedzeniem papugarni. Po otwarciu są chętne do kontaktu z człowiekiem i łase na smakołyki, którymi można je karmić. To idealna pora dla osób, które chcą bliskiego kontaktu i nie są lękliwe. Pora popołudniowa to dla papug czas na odpoczynek, drzemki, interakcje z innymi papugami oraz pieszczoty z opiekunami. Mają wyznaczone strefy bez dostępu ludzi oraz wysoko umiejscowione żerdzie, gdzie mogą odpocząć. Najlepiej o tej porze będą się czuły osoby lękliwe, jak również ci, którzy chcieliby obserwować zachowania i naturę naszych podopiecznych, porozmawiać z opiekunami oraz na własne oczy zobaczyć, jaką miłością są darzone nasze papugi. :) Natomiast wieczory to chwile ogromnej aktywności, zabawy i hałasu. Małe dzieci mogą się czuć niekomfortowo przez głośne dźwięki oraz szybko latające papugi po całej hali.